Lidé převlečení za medvěda se přemístili z Prahy do Českého Krumlova, ani tam je nechtějí

Český Krumlov zakáže obří plyšové medvědy podobně jako Praha. Lidé v převlecích se do turisticky atraktivního města přesunuli po tom, co je vyhláškou vyhnalo vedení hlavního města. Podle starosty Krumlova Dalibora Cardy z ČSSD jsou figuríny neestetické. Město má proto už připravenou vyhlášku, stačí ji jen schválit.

Český Krumlov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

diky praho.

20:54 – 20. 10. 2019

45 994

Podle starosty Českého Krumlova Dalibora Cardy město počítalo s tím, že by se tam mohly objevit obří plyšové převleky. „My jsme tak trochu tušili, že se může stát, že by se podobné věci v Krumlově objevily,“ uvedl.

„Jsem přesvědčen, že radní tuto vyhlášku schválí všemi hlasy a půjde do zastupitelstva s tím, že by měla platit od prvního listopadu,“ dodal starosta. O vyhlášce bude jednat městská rada v pondělí odpoledne.

Zákaz v Praze

Hlavní město obří plyšové kostýmy vyhláškou zakázalo minulý týden v úterý. Kromě vystupování v kostýmech zvířat se v Praze například nesmí dělat ani bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky také rozšiřuje zákaz pouličního umění mimo jiné na celé Staroměstské náměstí nebo na náměstí Míru.

mv, cha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme