Český Krumlov potřebuje opravit most po povodni z roku 2002

Dnes jsou to přesně tři roky, co v Českém Krumlově udeřila druhá vlna ničivých povodní. Město zasáhly celkem tři vlny. Z katastrofy se ale podařilo jeho obyvatelům poměrně rychle dostat. Krumlov z více než 60 procent žije z turistického ruchu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodeň v Českém Krumlově | Foto: ckrumlov.cz

Ve městě je ještě pár věcí, které je třeba opravit a dát do pořádku. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu to řekl českokrumlovský starosta František Mikeš: "Ještě musíme opravit mosty a komunikace. Vyjednáváme s orgány státní správy, aby nám přispěly na opravu jednoho z rozhodujících mostů, který zajišťuje dopravní obslužnost města."

A jak práce probíhaly těsně po povodni? "Velké úsilí bylo vynaloženo na objekty, které slouží občanům, ať už k bydlení anebo k zajišťování potřebných služeb. I s pomocí státu se podařilo velice rychle odstranit škody na bytovém majetku - to byly základní kroky, které se musely udělat," prozradil Mikeš.

Naděžda Hávová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme