Český Krumlov potřebuje opravit most po povodni z roku 2002

Dnes jsou to přesně tři roky, co v Českém Krumlově udeřila druhá vlna ničivých povodní. Město zasáhly celkem tři vlny. Z katastrofy se ale podařilo jeho obyvatelům poměrně rychle dostat. Krumlov z více než 60 procent žije z turistického ruchu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodeň v Českém Krumlově | Foto: ckrumlov.cz

Ve městě je ještě pár věcí, které je třeba opravit a dát do pořádku. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu to řekl českokrumlovský starosta František Mikeš: "Ještě musíme opravit mosty a komunikace. Vyjednáváme s orgány státní správy, aby nám přispěly na opravu jednoho z rozhodujících mostů, který zajišťuje dopravní obslužnost města."

A jak práce probíhaly těsně po povodni? "Velké úsilí bylo vynaloženo na objekty, které slouží občanům, ať už k bydlení anebo k zajišťování potřebných služeb. I s pomocí státu se podařilo velice rychle odstranit škody na bytovém majetku - to byly základní kroky, které se musely udělat," prozradil Mikeš.

Naděžda Hávová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme