Na jezu v Českém Krumlově se převrátil raft. Čtyři vodáci jsou v pořádku, po jednom záchranáři pátrají

Na jezu v Českém Krumlově se v úterý v podvečer převrátil raft. Čtyři vodáci podle policie vyplavali a jsou v pořádku. Pátý muž se po celonočním pátrání stále pohřešuje. Policie i záchranáři varují, že sjíždění Vltavy v daném místě je nyní velmi nebezpečné.

Český Krumlov (Aktualizováno: 10:23 6. 7. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní fotografie z pátrací akce na Vltavě v Českém Krumlově

Policejní fotografie z pátrací akce na Vltavě v Českém Krumlově | Zdroj: Policie ČR

„Záchranáři během odpoledne vyjížděli třikrát k tonoucím vodákům,“ uvedla na twitteru záchranná služba Jihočeského kraje.

„V souvislosti s intenzivními dešti, které v uplynulé době byly, a také v souvislosti s událostí ze včerejšího dne varují policisté všechny vodáky, kteří v těchto dnech vyjíždějí na vodu, aby byli opravdu velmi opatrní,“ uvedla pro Radiožurnál mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Schwarzová.

„Vodáci by měli zvážit svoje schopnosti a možnosti a nepřeceňovat svoje síly. Průtok řeky Vltavy je opravdu velmi silný,“ dodala mluvčí.

„V souvislosti se zvýšeným množstvím srážek došlo ke zvýšení průtoku vody ve Vltavě v Českém Krumlově. Sjíždění řeky je velmi rizikové, řeka je nebezpečná,“ upozornili v úterý záchranáři.

Stejné varování vydala také policie: „Sjíždění Vltavy je nyní velmi nebezpečné! Buďte opatrní, používejte plovací vesty, neriskujte!“

ako, til, krk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme