Účastníci Českých lvů možná porušili vládní nařízení. Jejich chování prověřuje policie

Pražská policie prověřuje, zda někteří z účastníků sobotního vyhlášení filmových cen Český lev neporušili vládní nařízení vyhlášená kvůli koronavirové pandemii. Na twitteru to uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Na sociálních sítích se po skončení ceremoniálu v pražském Rudolfinu objevily fotografie, na kterých umělci postávají v těsných hloučcích kolem stolků před budovou, kouří a povídají si. Nemají na sobě respirátory ani nanoroušky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hosté vyhlášení cen Český lev u Rudolfina | Zdroj: Profimedia

Že se policisté případem zabývají, potvrdil policejní mluvčí Jan Rybanský, podle kterého se o případu dozvěděli z médií. „Věc již prověřujeme a v případě zjištění podezření na nerespektování vládních nařízení, toto oznámíme příslušnému správnímu orgánu,“ uvedl mluvčí. Další podrobnosti policie nesdělila, prověřování je podle ní v počátcích.

Touto záležitostí se již zabývá pražská @Policie ČR

12:24 – 08. 03. 2021

22 321

Na ceremoniálu platila přísná opatření. Všichni, kdo se večera v Rudolfinu chtěli zúčastnit, museli podstoupit PCR test na covid-19 a museli mít nasazený respirátor.

„Jako pořadatelé však ručíme pouze za průběh akce uvnitř prostor konání, nikoliv za dění venku. Situace, která nastala, nás samozřejmě mrzí,“ řekl prezident České filmové a televizní akademie Ivo Mathé serveru Seznam Zprávy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme