Český plukovník bude v Kosovu velet zahraniční brigádě

Novou roli budou mít v Kosovu v misi KFOR čeští vojáci. Právě dnes vrcholí příprava sedmého kontingentu Armády České republiky ve výcvikovém prostoru Boletice. Vojáci se do Kosova přesunou v červenci. Poprvé v historii bude český velitel brigády, kterým je plukovník Aleš Vodehnal, velet všem příslušníkům mnohonárodnostní brigády sil KFOR, tedy Irům, Lotyšům, Slovákům, Švédům a Finům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stanoviště KFOR | Foto: Robert Mikoláš

Právě od Finů převezmou Češi velení. Plukovník Vodehnal říká, že by to neměl být problém. "My jako velitelé v Armádě České republiky jsme připravovaní pro velení v jakékoliv misi, pokud je v úrovni, kterou jsme vystudovali a jejíž práci známe. Prošli jsme zahraničními školami, prošli jsme prací v našich štábech, pracujeme v souladu s NATO," popisuje kvalifikaci českých vojáků Vodehnal.

Co se týče samotného působení české armády v Kosovu, plukovník Aleš Vodehnal z něj nemá obavy. "Velení bude v misi v podstatě záležitostí, která jen odrazí a zúročí přípravu a roky, které jsme věnovali transformaci armády, přípravě, výuce, studiu jazyků, slaďování šťábu a koneckonců i tomuto cvičení," popisuje připravenost naší armády plukovník Vodehnal.

Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme