Český plukovník bude v Kosovu velet zahraniční brigádě

Novou roli budou mít v Kosovu v misi KFOR čeští vojáci. Právě dnes vrcholí příprava sedmého kontingentu Armády České republiky ve výcvikovém prostoru Boletice. Vojáci se do Kosova přesunou v červenci. Poprvé v historii bude český velitel brigády, kterým je plukovník Aleš Vodehnal, velet všem příslušníkům mnohonárodnostní brigády sil KFOR, tedy Irům, Lotyšům, Slovákům, Švédům a Finům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stanoviště KFOR | Foto: Robert Mikoláš

Právě od Finů převezmou Češi velení. Plukovník Vodehnal říká, že by to neměl být problém. "My jako velitelé v Armádě České republiky jsme připravovaní pro velení v jakékoliv misi, pokud je v úrovni, kterou jsme vystudovali a jejíž práci známe. Prošli jsme zahraničními školami, prošli jsme prací v našich štábech, pracujeme v souladu s NATO," popisuje kvalifikaci českých vojáků Vodehnal.

Co se týče samotného působení české armády v Kosovu, plukovník Aleš Vodehnal z něj nemá obavy. "Velení bude v misi v podstatě záležitostí, která jen odrazí a zúročí přípravu a roky, které jsme věnovali transformaci armády, přípravě, výuce, studiu jazyků, slaďování šťábu a koneckonců i tomuto cvičení," popisuje připravenost naší armády plukovník Vodehnal.

Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme