Český premiér a německý kancléř ve Františkových Lázních

Za značné pozornosti desítek německých turistů a lázeňských hostů přicestoval vrtulníkem do Františkových Lázní na Chebsku německý kancléř Gerhard Schröder. S českým premiérem Milošem Zemanem diskutovali s představiteli lázeňských měst ze západních Čech, Bavorska a Saska. Na místě byl Zdeněk Trnka z karlovarské redakce Českého rozhlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oba politici diskutovali s představiteli volného sdružení západočeských, saských a bavorských lázeňských měst nazvaného Lázně v srdci Evropy. Organizace vznikla v roce 1991 a sdružuje více než desítku českých a německých lázní. Český premiér vyjádřil potěšení nad růstem počtu německých klientů v českých lázních. Jeho německý protějšek se kromě zdvořilostních frází vyslovil pro přísnější postih dětské prostituce v českém pohraničí. Německý kancléř i český premiér také za důležité považují prohloubení přeshraniční spolupráce ještě před přijetím Česka do Evropské unie.

Gerhard Schröder a Miloš Zeman převzali v Chebu čestné občanství jako poděkování za snahu o zlepšení vztahů obou sousedních zemí.

Milan Kopp, Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme