Český premiér a německý kancléř ve Františkových Lázních

Za značné pozornosti desítek německých turistů a lázeňských hostů přicestoval vrtulníkem do Františkových Lázní na Chebsku německý kancléř Gerhard Schröder. S českým premiérem Milošem Zemanem diskutovali s představiteli lázeňských měst ze západních Čech, Bavorska a Saska. Na místě byl Zdeněk Trnka z karlovarské redakce Českého rozhlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oba politici diskutovali s představiteli volného sdružení západočeských, saských a bavorských lázeňských měst nazvaného Lázně v srdci Evropy. Organizace vznikla v roce 1991 a sdružuje více než desítku českých a německých lázní. Český premiér vyjádřil potěšení nad růstem počtu německých klientů v českých lázních. Jeho německý protějšek se kromě zdvořilostních frází vyslovil pro přísnější postih dětské prostituce v českém pohraničí. Německý kancléř i český premiér také za důležité považují prohloubení přeshraniční spolupráce ještě před přijetím Česka do Evropské unie.

Gerhard Schröder a Miloš Zeman převzali v Chebu čestné občanství jako poděkování za snahu o zlepšení vztahů obou sousedních zemí.

Milan Kopp, Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme