Ochránci v Českém ráji loni udělili 80 pokut za zhruba 200 000 korun. Dostal ji i biker Maroši

Nejčastějším přestupkem, který museli loni ochránci přírody v Českém ráji řešit, bylo podle Jiřího Klápště, vedoucího správy Chráněné krajinné oblasti Český ráj, nelegální parkování v přírodní rezervaci nebo v první zóně chráněné krajinné oblasti. Některé přestupky se ale týkaly i cyklistů, kteří vjížděli do zakázaných oblastí.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biker projíždí po singletracku při západu slunce | Zdroj: Profimedia

Jednu z nich dostal i přední český biker Michal Maroši. Podle ochranářů vybudoval loni v létě nelegální cyklistické trasy i s umělými překážkami na několika místech v chráněné krajinné oblasti Českého ráje, a to i v cenných Příhrazských skalách.

Přehrát

00:00 / 00:00

V CHKO Český ráj loni lidé dostali pokuty celkem asi za 200 tisíc korun

Své jízdy si natáčel a údajně používal k marketingovým účelům. Pokuta zhruba 70 000 korun je nepravomocná a Maroši se proti ní může odvolat.

Toho také podle svých slov využije. „Nepřijde mi to úměrné, určitě se budu odvolávat, chci podat vysvětlení a ne jít cestou právníků. To, čím argumentují, není založené na pravdě, tvrdí, že jsem si to natáčel a fotky pak využíval k marketingovým účelům. Ale já si chtěl jen užít jízdu na kole, a to, že jsem nevěděl, že za to může být člověk postihnutý, je moje blbost. Byl jsem se osobně omluvit a podat vysvětlení a nečekal jsem, že za to budu pokutovaný. To, že tam někdo něco postavil, nemůže padat na mou hlavu, když jsem to neudělal,“ řekl pro Český rozhlas Michal Maroši.

Jana Pšeničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme