Český řidič kamionu v Německu ohrozil školní autobus. Soud ho poslal na dva a čtvrt roku do vězení

Soud v německém Pasově poslal do vězení Čecha, který v lednu při předjíždění ohrozil protijedoucí autobus. Řidič kamionu za to dostal dva a čtvrt roku vězení, na území Německa kromě toho nesmí čtyři roky řídit. Verdikt zatím není pravomocný.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celý incident na silnici nedaleko Pasova nahrála palubní kamera na jednom z okolních aut. Český kamion začal předjíždět až ve chvíli, kdy se dva jízdní pruhy slučovaly do jednoho, a postupně přejel do protisměru. V něm se ale blížil školní autobus, který se českému autu jen těsně vyhnul.

Český řidič kamionu nebezpečně předjížděl v Německu. Nyní čelí obvinění z pokusu o vraždu

Číst článek

Řidič autobusu u soudu vypověděl, že ho od nehody dělily pouhé sekundy. Čechův obhájce usiloval o dosažení podmíněného trestu, zatímco žalobce žádal nejméně tříleté vězení. Není proto vyloučeno, že se jedna ze stran odvolá.

Manévr z 22. ledna je zaznamenán na videu. Je na něm vidět, že 52letý řidič předjížděl právě ve chvíli, kdy byl provoz v daném směru po krátkém rozšíření na dvouproudový opět sveden do jediného proudu.

Předjíždějící kamion se v poměrně hustém provozu jen velmi těsně vyhnul čelnímu střetu s protijedoucími vozidly – autobusem a následnou kolonou osobních vozů. Kolize by měla katastrofální následky, informovala německá média.

Václav Jabůrek, hag Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme