Český rozhlas chystá den otevřených dveří. Návštěvníci nahlédnou do tajů novinářského řemesla

Český rozhlas slaví 100 let od zahájení pravidelného vysílání. Návštěvníkům proto v sobotu otevře své brány. Přijít se mohou podívat jak do hlavního sídla na pražských Vinohradech, tak i do regionálních studií Českého rozhlasu.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Den otevřených dveří v Českém rozhlase.

Den otevřených dveří v Českém rozhlase (archivní foto) | Foto: Andrea Filičková | Zdroj: Český rozhlas

Na komentované prohlídky mohou lidé do hlavního komplexu Českého rozhlasu zavítat od 9.00 do 16.00. Nahlédnou do tajů rozhlasového řemesla, popovídají si s oblíbenými moderátory a užijí si bohatý doprovodný program pro rodiny. Den otevřených dveří bude zdarma.

Vstupenky na konkrétní čas je možné rezervovat na telefonním čísle 221 551 313 (v pracovní dny 8.30–16.00) nebo e-mailem info@rozhlas.cz. Pro návštěvníky bez rezervací budou vyhrazeny prohlídky každou celou hodinu.

První rozhlasové vysílání v Československu probíhalo ‚načerno‘ ze stanu v Kbelích, slyšela ho jen hrstka lidí

Číst článek

Den otevřených dveří se kromě hlavní rozhlasové budovy na pražských Vinohradech uskuteční také ve všech regionálních studiích.

Prohlídky budou možné od 10.00 do 16.00 hodin. A součástí bude i doprovodný program.

V Českých Budějovicích si mimo jiné připravili ukázky, jak se dříve nahrávaly zvuky, třeba otvírání oken. Návštěvníci si v Hradci Králové budou moct vyzkoušet práci s mikrofonem. A v Olomouci nabízí výstavu historických rádií. Program jednotlivých míst najdete zde.

Ve všech regionech bude na návštěvníky čekat i výstava fotografií, která připomene 100 let rozhlasu.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme