Český rozhlas 6 bude nadále nabízet kvalitní publicistiku

Odchodem Radia Svobodná Evropa z vysílání šesté stanice Českého rozhlasu sice končí společný projekt obou rozhlasů, nekončí však vysílání Českého rozhlasu 6. Od 1. října tato stanice pod názvem Český rozhlas 6 pokračuje ve zpravodajsko-publicistickém programu. Posluchačům nadále bude nabízet analytickou publicistiku, pořady k zamyšlení a nezbytnou porci aktuálního zpravodajství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český rozhlas

Prvním říjnovým dnem přestane americká strana financovat české vysílání Rádia Svobodná Evropa. K poslednímu září tak bude na základě dohody o ukončení spolupráce ze dne 3. července 2002 ukončen společný projekt americké RFE/RL a Českého rozhlasu. Dosavadní zpravodajsko-publicistická stanice Český rozhlas 6/Rádio svobodná Evropa bude vysílat jako jedna ze čtyř celoplošných stanic veřejnoprávního Českého rozhlasu nadále, ovšem pod novým názvem Český rozhlas 6 a s novým logem.

Posluchači tak svou stanici nabízející kvalitní zpravodajství, analytické politické komentáře a publicistiku neztratí. Stanice s novým názvem Český rozhlas 6 bude vysílat na dosavadních frekvencích ČRo 6/RSE ve všední dny od 7,00 do 21,00 hodin a o víkendu od 9,00 do 21,00 hodin.

S novou stanicí bude ve spolupráci pokračovat i výrazná část realizačního týmu, který vytvářel program ČRo 6/RSE.

Český rozhlas 6 ve svém programu naváže na ČRo 6/Radio Svobodná Evropa. Na stanici zůstane komentované zpravodajství i analytická publicistika, kterou budou moci posluchači sledovat každý den v podvečer od 18,10 do 19,00 hodin. Stanice bude pokračovat v produkci pořadů Studia STOP, které uvede rovněž v časech, na které jsou posluchači zvyklí. Vedle pravidelných debat mezi 17,10 až 18,00 hodinou zůstanou v~programu stanice i pořady jako Zeměžluč, Zaostřeno na lidská práva a Dítě školou povinné. Redakce stanice hodlá i nadále poskytovat ve svých živých kontaktních pořadech co možná nejširší prostor posluchačům k vyjádření jejich názoru, případně pro zapojení se do běžící diskuse.

Pokračovat bude i magazín Je to na vás - zejména s důrazem na tematizované pořady, jakými jsou relace Na cestě, Lidé pera, Kořeny (abrahamovských náboženství), Pamětníci, Lidé od novin, v premiéře vysílané od pondělí do pátku v čase od 10,10 do 11,00 hodin.

Posluchači se však mohou těšit také na řadu nových titulů. Za zmínku jistě stojí nový pořad s~názvem Osobnosti evropské politické scény, který posluchačům pomocí rozhlasových portrétů významných Evropanů přiblíží podstatu demokratizace a sjednocování Evropy. V~premiéře bude pořad zařazen do vysílání každý pátek od 15,10 do 16,00. Své posluchače si jistě najde i pořad Svět viděný internetem vysílaný každý všední den od 16,10 do 16,25, který bude přinášet publicistiku ze všech koutů světa tak, jak ji lze nalézt právě na internetové síti.

Živé vysílání obohatí nový kontaktní pořad Hovory po telefonu vysílaný v pondělí a pátek od 14,10 do 15,00 a ve středu od 15,10 do 16,00. Pořad bude postaven nejen na telefonátech posluchačů do studia, ale i na telefonátech posluchačům ze studia. Dramaturgii pořadu budou spoluvytvářet sami posluchači svými náměty, které budou moci volat na telefonní záznamník stanice 24 hodin denně. Specifické pak budou středeční Hovory po telefonu, které zprostředkují vidění nás a našeho světa z pohledu našich sousedů.

Rozšíření se dočká i cizojazyčné vysílání z produkce Českého rozhlasu 7 - Radia Praha, a to o večerní vysílání v německém a anglickém jazyce připravované

Milan Kopp, René Zavoral Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme