Český rozhlas a Rozhlas a televize Slovenska rozšiřují spolupráci

Více slovenštiny ve vysílání Českého rozhlasu a více češtiny ve vysílání Rozhlasu a televize Slovenska slibuje obnovená dohoda o vzájemné spolupráci. V Mikulově ji podepsali generální ředitelé obou institucí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasněžená Praha 10.1.2010 - Český rozhlas | Foto: Khalil Baalbaki

Dokument obnovuje a posiluje vzájemnou podporu v oblasti programu, bezplatnou výměnu pořadů, výměnu hudebních těles a interpretů.

Novinkou budou každoroční koncerty pro mladé publikum. České hudební skupiny budou hrát na Slovensku a naopak.

„Touto dohodou se jakoby potvrdila spolupráce na další období. Smlouva ale doznala jisté změny. Dnes už totiž na Slovensku nepůsobí Slovenský rozhlas jako samostatný subjekt, ale je součástí většího celku. Dnes jsem tedy smlouvu podepisovala za rozhlas a televizi Slovenska,“ řekla generální ředitelka Rozhlasu a televize Slovenska Miloslava Zemková.

„A věřím, že programové výstupy budou těšit posluchače v obou zemích,“ dodala.

Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan uvedl, že zintenzivnění spolupráce se projeví například při oslavách 90. výroční vzniku Československého rozhlasu a 20. výročí vyhlášení novodobé samostatnosti obou států. Ale i v dalších věcech.

„Propůjčili jsme k užívání Slovenskému rozhlasu naši typickou značku Zelená vlna, to je také forma spolupráce. V letošním i příštím roce chceme spolupracovat v oblasti našeho festivalu Prix Bohemia Radio, chceme spolupracovat v oblasti dokumentu, slovesných i hudebních pořadů,“ přiblížil.

„A byl bych velmi rád, aby oba rozhlasy připravily velkou společnou rozhlasovou soutěž pro posluchače českého a slovenského rozhlasu,“ dodal Duhan.

Vlasta Gajdošíková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme