Julie Stejskalová střídá Martina Ondráčka na pozici šéfredaktora zpravodajství Českého rozhlasu

Novou šéfredaktorkou zpravodajství a publicistiky Českého rozhlasu se stala Julie Stejskalová, dosavadní koordinátorka centrálního zpravodajství. Nahradí Martina Ondráčka, který odchází na nový zpravodajský kanál CNN Prima News. Jmenování Stejskalové ve středu vzala na vědomí Rada Českého rozhlasu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novou šéfredaktorkou zpravodajství Českého rozhlasu se stala Julie Stejskalová | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Stejskalová do funkce nastoupí od 1. srpna. Nová šéfredaktorka uvedla, že neplánuje žádné personální zemětřesení. Zaměřit se naopak chce na stabilizaci média.

Ondráček odchází z Českého rozhlasu. Povede zpravodajství Primy včetně nového CNN Prima News

Číst článek

Julie Stejskalová působí ve Zpravodajství Českého rozhlasu od ledna 2015, nejdříve zastávala pozici šéfeditorky, později koordinátorky centrálního zpravodajství. Se zpravodajstvím je spjat celý její profesní novinářský život.

Přes 30 let pracovala v národní tiskové agentuře ČTK, kde si vyzkoušela pozice od redaktorky, reportérky, zahraniční zpravodajky po vedoucí vnitropolitické redakce a šéfeditorku. Starala se také o dobrý vztah agentury s odběrateli a spolupracovala na vývoji redakčního systému ČTK. Podílela se na růstu mladých novinářů uvnitř zaměstnavatelské organizace i na Univerzitě Karlově. Vystudovala Fakultu žurnalistiky UK a absolvovala různé stáže v zahraničních médiích.

Novým působištěm jejího předchůdce Martina Ondráčka bude nově vznikající zpravodajský projekt CNN Prima News, kde bude jeho hlavním úkolem příprava a spuštění projektu, rozvoj nových formátů, projektů a digitalizace zpravodajství. Ve funkci nahradí Jitku Obzinovou, která stanici letos v květnu opustila po deseti letech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme