Český rozhlas nabídne první duel prezidentských finalistů

Češi mají v rukách osud dvou mužů. Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga. Oba se ucházejí o prezidentský úřad, oba teď budou voliče přesvědčovat a bojovat o jejich hlasy. Už první kolo ukázalo, že souboj je vyrovnaný, víc hlasů ale získal Miloš Zeman. Před druhým kolem volby posluchačům usnadní rozhodování duely prezidentských finalistů na Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Schwarzenberg a Miloš Zeman

Karel Schwarzenberg a Miloš Zeman | Foto: koláž Český rozhlas

Radiožurnál přinesl první konfrontaci Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga hned v sobotu po vyhlášení výsledku prvního kola voleb. Oba si vzájemně poblahopřáli k postupu do kola druhého a řekli, že jiného protivníka by si vlastně ani jeden z nich nepřál.

„Jak ve sportu, tak v politice si nevybíráte, kdo bude vašim soupeřem,“ řekl Zeman s tím, že Karel Schwarzenberg je pro něj silným soupeřem. A pro Schwarzenberga je pak Zeman „politikem, kterého musí brát vážně“. „Je to soupeř, který je opravdová výzva,“ poznamenal Schwarzenberg.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kandidáti na prezidenta Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg poskytli rozhovor Radiožurnálu

Oba kandidáti řekli, že nechystají negativní kampaň. Shodli se, že neplánují mediální útoky. Přesto si jeden druhého hned v prvním povolebním duelu trochu dobírali. Na začátku Karel Schwarzenberg, a to když Stranu práv občanů Zemanovci, kde je Miloš Zeman čestným předsedou, označil za méně výraznou.

„Myslím, že výraznými stranami na levici je sociální demokracie, pak je Komunistická strana Čech a Moravy a pak je tam malá skupina příznivců Miloše Zemana. To bych spíše označil staročeským výrazem družina,“ řekl Schwarzenberg.

Přehrát

00:00 / 00:00

Komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček a odborník na reklamu a média Daniel Köppl v Ranním interview Radiožurnálu

Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg se na Radiožurnálu znovu utkají dnes od čtrnácti hodin. Otázky uchazečům o prezidentský úřad budou klást špičkoví političtí komentátoři - Petr Nováček, Lenka Zlámalová, Jindřich Šídlo, Alexandr Mitrofanov a Vladimíra Dvořáková - a taktovku bude držet moderátor Martin Veselovský.

„Tentokrát bychom se neměli bavit o tom, co zhruba by chtěl daný kandidát dělat jako prezident. Už by to mělo být velice konkrétní. Je potřeba obsadit soudce Ústavního soudu, už by měli mluvit přímo o daných lidech, které by případně chtěli mít na Ústavním soudu. Podobně tu bude vypadat i v dalších okruzích, to znamená ekonomika, zahraniční a domácí politika,“ shrnul Veselovský.

Na našem webu zprávy.rozhlas.cz přinášíme od 14 hodin přímý videopřenos debaty a nabízíme online reportáž.

Další prezidentskou debatu Radiožurnál chystá na 23. ledna od pěti hodin odpoledne.

Klára Bílá, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme