Český rozhlas Plus slaví pět let v éteru. Nabídne novou zvukovou grafiku, jeho hlasem bude herec Marek Holý

Přesně před pěti lety, 1. března 2013, zahájila vysílání nová stanice – Český rozhlas Plus. Jediná česká stanice mluveného slova byla zpočátku slyšet jen na internetu a středních vlnách Dvojky a pouze od 16 hodin do půlnoci.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novým hlasem Plusu je herec Marek Holý | Foto: Jana Přinosilová | Zdroj: Český rozhlas

V následujícím roce už mohli Plus poslouchat lidé v Praze a okolí na frekvenci 92,6 FM a od 2. listopadu 2015 vysílá 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. 

Před pěti lety začalo vysílání Plusu zprávami v 16 hodin a jednou z hlavních zpráv byl právě start nové stanice. „Nabízíme vám analytickou publicistiku, diskusní pořady, komentáře, analýzy, relace zaměřené na vědu a kulturu,“ shrnul zprávař Martin Ulrich. 

V roce 2016 vzrostl počet posluchačů analyticko-publicistické stanice na 90 tisíc týdně, o rok později ladí Plus už přes 100 tisíc lidí týdně. V květnu 2017 prošla rekonstrukcí studia a Český rozhlas Plus od té doby vysílá z moderního vysílacího komplexu i full HD videa. 

Páté narozeniny slaví Plus novým sloganem „Když chcete vědět proč“ a novou zvukovou grafikou. Od 1. března tedy uslyšíte pořady i zprávy s novými znělkami. Novým hlasem stanice se stal herec Marek Holý. Stanice má také od 1. března nového šéfredaktora Petra Šabatu.

Podle bývalého šéfredaktora Ondřeje Nováčka bylo za změnou grafiky získání přirozenějšího, mladistvějšího a modernějšího image stanice. To vše by měl reprezentovat právě Marek Holý. 

Jana Přinosilová, Jan Solnička Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme