Český rozhlas Plus začne vysílat na VKV. Lidé ho naladí na většině území Česka

Stanice Český rozhlas Plus bude od 2. listopadu vysílat na velmi krátkých vlnách (VKV). Posluchači ji tak naladí na většině území Česka. Plus, který se věnuje zpravodajství a analytické publicistice, se na VKV připojí k Radiožurnálu, Dvojce a Vltavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Fotobanka Pixabay

Přípravy na vysílání jsou v plném proudu. Stanice už začala vysílat takzvaně do zdi, tedy cvičně, aby se před ostrým startem odstranily případné chyby, vyzkoušelo se nasazení nových pořadů a také znělek.

Plus bude svůj program stavět na čtyřech pilířích: politika, společnost, byznys a věda. Posluchači by navíc podle moderátora Jana Bumby měli stanici poznat na první poslech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stanici Český rozhlas Plus naladí posluchači od listopadu na většině území Česka. Podrobnosti zjišťoval Martin Karlík

„Český rozhlas Plus na první poslech skutečně poznáte v éteru a odlišíte ho od ostatních stanic nejen Českého rozhlasu, ale i od všech ostatních podle toho, že nemá písničky,“ vysvětluje Bumba.

Frekvence dostal Plus díky přerozdělení kmitočtů Českého rozhlasu, říká šéfredaktor Plusu Alexandr Pícha:

„Na VKV bude mít pokrytí asi 60 procent populace České republiky a zůstanou nám ještě po nějakou dobu i středovlnné vysílače, které využíváme společně se stanicí Dvojka.“

Plus bude i nadále vysílat také na internetu a v aplikacích pro chytré telefony, kde bude možné si vybrat i jednotlivé pořady a pustit si je z archivu.

Celoplošná stanice Plus začala vysílat 1. března 2013. Nabízí analytickou publicistiku, komentáře, diskuse a interaktivní pořady. Český rozhlas Plus také přináší témata z oblasti vědy a techniky nebo historie.

Plus vstupuje na FM vlny, získá celkem 10 vysílačů | Foto: Vladimír Staněk

Martin Karlík, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme