Český rozhlas potvrdil rekordní pozici na trhu. Radiožurnál navyšuje náskok na prvním místě

Aktuální výsledky hlavního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za 1. a 2. čtvrtletí 2021 potvrzují trend zvyšujícího se zájmu posluchačů o vysílání stanic Českého rozhlasu. Český rozhlas Radiožurnál znovu navýšil svůj náskok v pozici nejposlouchanějšího rádia v Česku v denním i týdenním poslechu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celkem poslouchá Český rozhlas denně 1 685 tisíc a týdně 2 781 tisíc posluchačů | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Podíl Českého rozhlasu na poslechovosti dosáhl opět rekordní hodnoty, a to 27,4 %. Celkem poslouchá Český rozhlas denně 1 685 000 a týdně 2 781 000 posluchačů (nárůst o 16 tisíc denně a 124 tisíc týdně).

Radiožurnál je po 15 letech jedničkou na trhu. Denně si ho pustilo 937 tisíc posluchačů

Číst článek

„Jsem rád, že aktuální výsledky ukázaly, že historicky nejlepší pozice Českého rozhlasu na rádiovém trhu nebyla náhodným výkyvem, ale že se jedná o pozitivní trend v delším časovém období. Zvláště potěšující je, že na rostoucím zájmu posluchačů se podílejí svým posilováním všechny naše klíčové stanice – Radiožurnál, Dvojka, regionální studia, Plus i Vltava,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

„Jasně se ukazuje, že vysílání Českého rozhlasu obstálo v nelehké době ‚lockdownu‘ a dokázalo úspěšně oslovit posluchače. Je to pro nás nejen příslibem, ale i závazkem do budoucna, abychom tyto pozice obhájili i v době ‚postcovidové‘,“ dodal Zavoral.

Český rozhlas Radiožurnál poslouchalo denně 900 000 a týdně 1 703 000 posluchačů. Posílení znovu zaznamenaly regionální stanice Českého rozhlasu se 430 tisíci posluchači denně (nárůst o 15 tisíc) a 720 tisíci týdně (+63 tisíc).

Vůbec nejlepší výsledek ve své krátkodobé historii zaznamenala analyticko-publicistická stanice Český rozhlas Plus: 122 tisíc posluchačů denně (+18 tisíc) a 231 tisíc týdně (+43 tisíc).

Český rozhlas spustil novou stanici Radiožurnál Sport. První host byl Hašek, moderovala Neumannová

Číst článek

Nadále se daří i stanici Český rozhlas Dvojka, která i přes menší pokles v denním poslechu (358 tisíc posluchačů) posiluje dlouhodobě, v týdenním poslechu dosáhla svého maxima od roku 2016 a aktuálně ji poslouchá 628 tisíc týdně (+18 tisíc).

Významné zlepšení registrujeme i u kulturní stanice Český rozhlas Vltava, a to jak v denním na 66 tisíc posluchačů (+10 tisíc), tak zejména v týdenní poslechu na 192 tisíc (+29 tisíc).

Mezi jednotlivými regionálními stanicemi je nejúspěšnější Český rozhlas Brno, který si naladí denně 112 tisíc a týdně 190 tisíc posluchačů.

Statistiky serveru iROZHLAS.cz za červenec 2021

V červenci se dařilo i serveru iROZHLAS.cz, který zaznamenal druhý nejlepší výsledek ve své historii. Stránky navštívilo 2 773 103 reálných uživatelů, což znamená meziroční nárůst o 60 procent.

 

Uživatelé iROZHLAS - 2017-2021 | Zdroj: iROZHLAS.cz

bbu Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme