Kdo povede Český rozhlas? Kritéria tendru splnil jen jeden uchazeč, stávající ředitel Zavoral

Formální kritéria výběrového řízení na nového generálního ředitele Českého rozhlasu splnil pouze jeho stávající šéf René Zavoral. Další dva uchazeči, Karel Drgáč a Pavel Emanovský, podmínkám tendru nevyhověli, oznámila v pondělí Rada Českého rozhlasu, která nového generálního ředitele vybírá.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

René Zavoral | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Rada vypsala tendr před měsícem. Uchazeči mohli nabídky podávat do 16. srpna. O dalším postupu bude rada rozhodovat na svém středečním zasedání.

Podle notářského zápisu, který rada zveřejnila, Drgáč mimo jiné nepřiložil úředně ověřenou kopii lustračního osvědčení, ale jen prostou, nebo čestné prohlášení o splnění dalších zákonných předpokladů.

Obálka s jeho přihláškou nebyla přelepena štítkem s jeho podpisem a vypadala, že jí někdo otevřel a opět zalepil.

Vinohradská 12 obhájila vítězství v soutěži Podcast roku, zabodoval i Host Lucie Výborné

Číst článek

Přelepená a podepsaná nebyla ani obálka Emanovského, ta navíc neobsahovala ani přihlášku do tendru, ale jen listinu označenou jako Mediální nóta Táni Antoinetty II. z 08.08. L.P. 2021.

Generálního ředitele vybírají a jmenují radní na šest let. Současnému šéfovi Zavoralovi vyprší mandát příští rok v lednu. Výběr měl podle odhadu radních trvat zhruba dva měsíce. Při minulé volbě rada vybírala z 26 uchazečů.

Rada Českého rozhlasu má devět členů. Jejím prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontrolovat veřejnoprávní médium.

Do působnosti rady náleží vedle jmenování a odvolání generálního ředitele například schvalování rozpočtu. Český rozhlas letos hospodaří s vyrovnaným rozpočtem 2,3 miliardy korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme