Český rozhlas rozšířil digitální vysílání

Od středy 1. října 2008 mohou posluchači naladit stanice Českého rozhlasu společně s programy České televize v digitální kvalitě z vysílačů Plzeň - Krašov (kanál 34), České Budějovice - Kleť (kanál 49) a Praha/Střední Čechy - Cukrák (53. kanál).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo Českého rozhlasu | Foto: Jan Rosenauer

Nabídku Českého rozhlasu v tzv. veřejnoprávní síti DVB-T tvoří stanice Český rozhlas 1 - Radiožurnál, Český rozhlas 2 - Praha, Český rozhlas 3 - Vltava, Český rozhlas 4 - Radio Wave, ČRo Rádio Česko (včetně Českého rozhlasu 6, který vysílá od 18.00 do 24.00 hodin), Český rozhlas Leonardo a Český rozhlas D-Dur.

Posluchači mohou nalézt více informací, včetně map pokrytí, seznamů přijímačů vhodných pro poslech rozhlasu v DVB-T a dalších užitečných rad, na speciálních stránkách www.rozhlas.cz/digital.

Do konce října pak veřejnoprávní síť zahájí vysílání na nových kmitočtech i v oblastech, kde zatím vysílá dočasná síť A, tedy v severních Čechách, na Domažlicku, Brněnsku, Ostravsku a v Praze ze žižkovského vysílače. Tím bude moci programy Českého rozhlasu, včetně těch digitálních, poslouchat přes televizní síť polovina obyvatel ČR.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme