Český rozhlas rozšiřuje síť regionálních studií

Český rozhlas otevírá nové regionální studio v Pardubicích. Posluchačům nabídne zpočátku půlhodinu vysílání denně, od podzimu by se měl program výrazně rozšířit. U slavnostního zahájení vysílání bude také genenální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík. Začíná oddělené vysílání pro Pardubický kraj. Slavnostní přestřižení pásky provedou hejtman Pardubického kraje Roman Lilek a primátor Pardubic Jiří Střítezský. Vysílání bdue spuštěno v 9:00 na odpojeném oknu z vysílače Krásné na kmitočtu 100,1 FM.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český rozhlas

Český rozhlas rozšiřuje nabídku svých regionálních studií. Přesně v 9 hodin obohatí rozhlasové vlny Český rozhlas - Pardubice. Nové studio nabídne posluchačům prozatím půlhodinu vysílání denně. Po přidělení kmitočtů Radou České republiky pro rozhlasové a televizní vysílání se však program pardubického studia výrazně rozšíří. Jaký bude program studia v jeho počátcích? Budou tam Události z regionů pro Pardubický kraj, samostatné zprávy pro Pardubický kraj, navíc bude dvakrát denně zařazena do vysílání krátká aktualita vysílaná na obou kmitočtech Českého rozhlasu Hradec Králové, to jest i Českého rozhlasu Pardubice.

Generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík považuje rozvoj regionálního vysílání za velmi důležitý: "Český rozhlas sám o své vůli, neboť je prozíravý, ví, že musí směřovat do regionů a my to takto činíme, i když škoda, že páni poslanmci, že takovýto trend, který možná v brzké době bude uzákoněn, nelze snadno dělat bez nějaké finanční podpory. To je nám velmi líto, protože to je úvaha prostá a těšili jsme se, že budeme moci postupovat rychleji."

Přehrát

00:00 / 00:00

Václav Kasík o rozvoji regionálního vysílání

Markéta Kaclová, Andrea Skalická Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme