Český rozhlas se distancuje od rozesílání hanopisu

Technické zařízení Českého rozhlasu bylo s největší pravděpodobností zneužito k šíření hanopisu na paní Hanu Marvanovou. Bylo identifikováno fyzické zařízení, ze kterého byla zpráva zřejmě odeslána. Stalo se tak i 29. 5. 2002 v 18:40 hodin na pracovišti ČRo 6/RSE. Vedení Českého rozhlasu předalo věc orgánům činným v trestním řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

počítač

Vedení rozhlasu zahájilo okamžité kroky vedoucí ke zjištění pachatele. Vzhledem k tomu, že osoba, která hanopisy posílala, se mohla dopustit trestného činu, oznamuje tuto okolnost Český rozhlas orgánům činným v trestním řízení jako podnět k zahájení dalšího řízení.

Od tohoto činu jednoho člověka, jehož cílem bylo v předvolební kampani diskreditovat kandidující političku, se Český rozhlas distancuje a zároveň se paní Haně Marvanové hluboce omlouvá.

Ředitel úseku techniky Českého rozhlasu Martin Zadražil ve vysílání Radiožurnálu vysvětlil, že k rozeslání dokumentu nebyla použita vnitřní e-mailová pošta rozhlasu, ale veřejný e-mailový server, a tak nelze zjistit heslo odesílatele.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Havel k hanopisu

Po odesílateli dokumentu budou dál pátrat i zaměstnanci rozhlasu. Programový ředitel Českého rozhlasu Josef Havel vyjádřil lítost nad tím, že případ poškozuje jméno Českého rozhlasu, a je proto nutné dopátrat se rozesílatele.

Dokument nazvaný Dvojí tvář Hany M. popisuje soukromý život předsedkyně Unie svobody-DEU a dostali ho internetovou poštou někteří čeští novináři a politikové. Marvanovou líčí jako "bezskrupulózní dračici, která cynicky ničí své milence".

Hana Marvanová zvažuje podání žaloby na bývalou členku rady České televize Janu Dědečkovou. Ta zveřejnila na internetu některé informace, které někdo nyní anonymně šíří. Dědečková dnes navíc na internetu napsala, že i "negativní reklama je reklama", a autorství hanopisu o Marvanová tak připisuje Koalici. Tuto úvahu označila šéfka unionistů za nehoráznost.

Milan Kopp, Pavla Dluhoschová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme