Český rozhlas se otevřel veřejnosti

Budovu Českého rozhlasu v Praze na Vinohradech od sobotního rána obléhaly stovky lidí, kteří chtěli nahlédnout do zákulisí rozhlasového vysílání. Český rozhlas totiž pořádal Den otevřených dveří. Návštěvníci si prohlédli nový studiový dům se všemi vysílacími pracovišti, zrekonstruovanou část historické budovy a měli možnost se také seznámit s některými redaktory nebo moderátory, které denně poslouchají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diskusní studio | Foto: Jan Rosenauer

Českým rozhlasem od rána korzovaly asi dvacetičlenné skupinky návštěvníků. Zájem byl veliký a lidé, kteří navštívili rozhlas poprvé, měli řadu otázek. Zajímala je technika, odkud která stanice vysílá, ale i jak je to třeba s rozhlasovými poplatky. Někteří si dělali i poznámky. "Protože jsem už sklerotický, takže abych z toho taky něco měl."

Prohlídka trvala asi hodinu. "Návštěvníky seznámíme nejprve s historií rozhlasového vysílání v České republice, poté je provázíme po vysílacích pracovištích Českého rozhlasu," říká Petr Poláček z oddělení marketingu.

Některé návštěvníky překvapila i nová budova, odkud v současné době vysílají tři celoplošné stanice Českého rozhlasu - Radiožurnál, Praha a Vltava. "Hlavně jsem se zajímala o tu budovu a to je příjemné překvapení, jak je to vyřešené a že vlastně všechny stanice jsou tady na jednom místě."

Možnosti nahlédnout do "rozhlasové kuchyně" využilo asi 1700 lidí. Ostatní budou mít šanci zase za rok.

Viktorie Hošková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme