Český rozhlas vysílá první předvolební debatu s lídry politických stran a hnutí

Seriál předvolebních debat Českého rozhlasu dnes pokračuje prvním speciálem, do kterého strany a hnutí vyslaly své lídry. Debata začíná na Radiožurnálu půl hodiny po poledni, ve stejné době nabídne videopřenos i web Českého rozhlasu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciál Martina Veselovského o rasismu a menšinách

Speciál Martina Veselovského o rasismu a menšinách | Foto: Filip Jandourek

Debaty se zúčastní šéfové a zástupci sedmi politických uskupení - Martin Pecina ze SPOZ, Andrej Babiš z hnutí ANO, Pavel Bělobrádek z KDU-ČSL, Karel Schwarzenberg z TOP 09, Vojtěch Filip z KSČM, Miroslava Němcová z ODS a Lubomír Zaorálek z ČSSD.

Jak vysvětluje ředitel Centra zpravodajství Českého rozhlasu Tomáš Pancíř, účastníci volebního speciálu se vybírali na základě průzkumů veřejného mínění, které se týkají volebních modelů a které splnily definovaná pravidla.

„To znamená zveřejnění v ČTK, určitý počet respondentů, agentura musela mít zkušenosti a samozřejmě průzkum nesměl být zadán politickou stranou nebo některým z kandidátů. Ty průzkumy, které vyhověly, jsme dali vedle sebe a každá strana, která alespoň v jednom z nich překonala úroveň tři a půl procenta, získala právo účastni ve Speciálu Martina Veselovského,“ popsal kritéria pro výběr Pancíř.

Svého zástupce do debaty vyslaly strany samy, ne vždy jde proto o předsedy politických uskupení. Moderátor Martin Veselovský se hostů bude ptát, co se změní, pokud se právě jejich strana dostane do Poslanecké sněmovny, případně do vlády.

„Pokusíme se to demonstrovat na třech oblastech. Tou první je problematika Ostravska a Dolu Paskov, a to, jestli stát vůbec má nějaké páky a používá je na to, aby vyjednával se soukromým těžařem a staral se o 2500 svých potenciálně nezaměstnaných. Pak se budeme bavit o tom, jestli je zákon o veřejných zakázkách dostatečným nástrojem pro boj proti korupci, a nakonec budeme mluvit s lídry o penzijní reformě,“ upřesnil témata debaty Martin Veselovský.

Termíny předvolebních debat | Foto: Český rozhlas

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme