Český rozhlas zahájil vysílání nové stanice Leonardo

Český rozhlas dnes zahájil vysílání nové stanice Leonardo. Věnuje se především vědě, ale i historii, cestování nebo přírodě. Leonarda si můžete zatím naladit prostřednictvím internetu, později se objeví také v chystaném digitálním vysílání.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sestava mikrofonů pro mluvené slovo

sestava mikrofonů pro mluvené slovo | Foto: Pavel Šaman

Český rozhlas Leonardo vychází z programové koncepce digitalizace vysílání Českého rozhlasu, kterou rozhlas realizuje nyní především pro multiplex veřejné služby v systému DVB-T.

Cílem stanice pojmenované podle slavného renesančního umělce a vědce Leonarda da Vinci je poskytovat svým posluchačům možnost získávat nové znalosti a vědomosti ze všech oblastí vědy. Program má pět základních okruhů - věda, příroda, člověk, historie a svět.

Hlavní částí programu Leonarda budou hodinové magazíny věnované právě jednomu ze zmíněných témat, besedy s hosty a hudební vysílání. V první fázi bude původní tvorba tvořit téměř polovinu času každodenního programu, zbytek pak přebírané pořady obdobného zaměření ostatních stanic Českého rozhlasu.

Redakce plánuje spolupráci s různými odborníky a institucemi, mezi nimi například s Akademií věd České republiky. "Tým, který se vytvořil, je myslím skvělý, jsou tam zkušení lidé, ale jsou tam také mladí kolegové. Jsem přesvědčen, že Leonardo splní svůj cíl," ocenil novou stanici současný předseda Akademie věd ČR profesor Václav Pačes.

Živě vysílá Leonardo od pondělí do pátku mezi 9:00 a 11:00 a od 15:00 do 16:00, kdy nabídne novinky a zajímavosti z vědy doplněné hudbou. Většina pořadů bude několikrát reprízována. Od 23:00 bude stanice vysílat pořady převzaté od Evropské vysílací unie (EBU) či americké stanice Earth&Sky, obě v původním znění.

Český rozhlas vysílá prostřednictvím internetu již od 1. května na třech stanicích. Rádio Česko je zpravodajská stanice a stanice D-Dur je zaměřená na vážnou hudbu. Leonardo najdete na adrese www.rozhlas.cz/leonardo. V budoucnu si budete moci naladit stanici také pomocí přijímače DVB-T (více na www.rozhlas.cz/digital) a sítích kabelových televizí.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme