Český rozhlas zřídil etickou komisi. Bude radit generálnímu řediteli

V Českém rozhlase od května funguje Etická komise. Jejím cílem je zlepšovat služby pro posluchače, které se mají odrazit hlavně v programu a vysílání. Komise má pět členů. V otázkách novinářské etiky a dodržování zákonů budou jako poradci radit generálnímu řediteli Renému Zavoralovi.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral | Foto: Vojtěch Man

„Etická komise je skutečně můj poradní orgán, poradní těleso, které mi mé rozhodování může usnadnit, když si nejsem jistý, zda některé principy byly, nebo nebyly porušeny," řekl René Zavoral.

„My všichni, kdo v rozhlase pracujeme, jsme ovlivněni denním děním, operativou jako takovou a vlastním pohledem. Myslím si, že je důležité některé podněty zkoumat i z externího pohledu, proto pět osobností zcela mimo rozhlasové prostředí," dodal.

Mezi členy Etické komise Českého rozhlasu patří předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, předseda České neurochirurgické společnosti Vladimír Beneš, emeritní rektor Vysoké školy ekonomické v Praze Richard Hindls, plzeňský biskup Tomáš Holub a někdejší předsedkyně Akademie věd České republiky Helena Illnerová.

Komise bude pracovat jen pro generálního ředitele. Pro připomínky posluchačů bude dál sloužit Rada Českého rozhlasu.

David Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme