Český soud pravomocně uzavřel případ katarského prince. Zrušil i mezinárodní zatykač

Český soud uzavřel případ katarského prince, který pohlavně zneužíval pražské školačky. Hámid bin Abdal Sání už není trestně stíhaný a podle informací Českého rozhlasu se na něj nevztahuje ani mezinárodní zatykač. Člena katarské královské rodiny loni poslal soud na 11 měsíců a 8 dní do vězení, stejnou dobu si už v minulosti odseděl v české vazbě. Rozsudek je pravomocný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Obvodní soud pro Prahu 2 vydal rozhodnutí, kterým bylo trestní řízení vedené proti katarskému princi skončeno. Rozsudek je pravomocný k 22. prosinci 2015. Žádná ze zúčastněných stran se neodvolala. V lednu letošního roku obdržel právní zástupce obžalovaného usnesení o nákladech řízení,“ řekla mluvčí soudu Marcela Pröllerová.

Podle jeho advokáta Josefa Lžičaře ukončení případu přivítala vedle Sáního i celá jeho rodina. „Já si myslím, že to pro něj byl životní problém. Vím zprostředkovaně, že si oddechl a oddechla si celá rodina," popsal Lžičař.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český soud uzavřel případ katarského prince Sáního. O případu natáčela Veronika Hlaváčová

Proti rozsudku se neodvolal ani státní zástupce Kamil Švec. „Považuji to za racionální kompromis, s ohledem na okolnosti a samozřejmě na dobu, která uplynula," vypověděl Švec loni v říjnu.

Po zrušení mezinárodního zatykače může Hámid bin Abdal Sání cestovat do Evropy, kam arabská monarchie často míří za zdravotní péčí.

Policie zadržela Sáního v roce 2004. Školačkám platil za sex dva tisíce korun. Dívky ho prý navštěvovaly v jeho pražském bytě dobrovolně.

V srpnu 2005 vydal tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec Hámida Abdala Sáního do Kataru, kde tamní prokurátor stíhání zastavil s tím, že už byl Sání potrestán českou vazbou. Později vydalo Česko na pachatele mezinárodní zatykač. Sání pak loni souhlasil s projednáváním případu v jeho nepřítomnosti. Dnes je Sánímu 55 let.

Kauza katarský princ Hámid bin Abdal Sání | Foto: Český rozhlas

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme