Český svaz bojovníků za svobodu prodiskutuje svoji budoucnost

Nad osudem Českého svazu bojovníků za svobodu visí otazník. Stárnoucí členská základna sice chce pokračovat v práci, ale podle předsedkyně svazu Anděly Dvořákové je těžké plnit požadavky úřadů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předsedkyně Českého svazu bojovníků za svobodu Anděla Dvořáková a zástupci politické scény s prezidentem Václavem Klausem | Foto: Jan Sklenář

„Jsme organizace, které je závislá na státní dotaci. Nevíme, co bude po volbách, protože víme, že tyto organizace nemají být dále podporovány, takže uvidíme, co bude dál. Chceme slučovat naše základní organizace a okresy. Ti lidé jsou staří a nemohou plnit přesně to, co na nás ministerstvo financí požaduje, například přesnou evidenci, tak se snažíme to nějak uspořádat,“ vysvětlila předsedkyně organizace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ranního interview Radiožurnálu byl místopředseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička.

Cíl svazu je ale i dál jasný: „Politici mají plná ústa Masaryka a Beneše, ale vůbec se podle toho nechovají. Aby nezapomínali na základy republiky, aby nezapomínali na to, co je to statečnost a bojovat za svoji republiku. Chceme, aby se na odboj nezapomínalo,“ uvedla Dvořáková.

Podle místopředsedy svazu Jaroslava Vodičky je smyslem organizace ale hlavně podpora členů: „Svaz bojovníků by měl hrát tu roli, kterou hraje dosud: pečovat o své členy hlavně v oblasti sociální, kde se nám mnohé povedlo, ale velký dluh máme k politickým vězňům, kteří jsou členy našeho svazu a kteří vypadli ze zákona o veteránech. To chceme napravit.“

Podle předsedkyně svazu bojovníků za svobodu se v poslední době hlásí stále víc mladých příznivců. I proto prý má smysl, aby svaz dál pracoval.

Český svaz bojovníků za svobodu dnes pořádá celostátní sjezd, v budově ministerstva obrany vyhodnotí dosavadní činnost a určí další priority.

Nikola Bojčev, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme