Policie obvinila mladíka, který měl zapálit plyn v Českém Těšíně. Hasiči požár uhasili po 23 hodinách

Karvinská policie v pátek obvinila z obecného ohrožení jednadvacetiletého mladíka, který je podezřelý, že ve čtvrtek brzy ráno zapálil zásobníky na LPG v Českém Těšíně. Moravskoslezským hasičům se hořící zásobníky podařilo uhasit až v noci na pátek. Zásah jim trval přes 23 hodin. Kvůli hrozbě exploze byly evakuovány desítky lidí, zavřená byla i část Karvinské ulice.

Video Český Těšín (Aktualizováno: 12:36 19. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obviněný byl podle kriminalistů v době činu pod vlivem drog, uvedla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. „Policejní komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu obecné ohrožení,“ řekla mluvčí. Pachateli hrozí od tří do osmi let vězení.

Na benzince v Českém Těšíně hoří plyn, policie evakuovala desítky lidí. Situace je pod kontrolou

Číst článek

Podle ní se obviněný v prostoru čerpací stanice nejdříve pokusil zapálit pohonné hmoty v hrdlech tankovacích pistolí, což se mu ale nepodařilo.

„Nato zapálil plyn ve dvou tlakových nádržích s LPG. Reálně hrozil výbuch tlakových plynových nádrží s tragickými následky na životech a zdraví,“ dodala Viačková. Soud podle ní bude rozhodovat o vzetí obviněného do vazby.

Hasiči nechali zásobníky o objemu deseti metrů krychlových, které byly zaplněny z 80 procent, kontrolovaně dohořet.

„Oba zásobníky začaly hořet ve čtvrtek brzy ráno. Událost si nevyžádala žádné zranění, i když až do čtvrtečního odpoledne hrozilo nebezpečí výbuchu. Zprovozněny již byly všechny přilehlé komunikace včetně Karvinské ulice,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

První zásobník uhasl už ve čtvrtek odpoledne, kdy pominulo i riziko exploze. Druhý dál pomalu dohoříval s minimálním tlakem úzkého sloupce plamenů. Hasiči pomocí termokamery pravidelně kontrolovali jeho teplotu i v noci. Plyn pak dohořel v pátek okolo 2.00, tedy po 22 hodinách, následně byly oba hodinu dochlazovány.

„Do čtvrtečního večera bylo na hašení a především ochlazování použito více než 1000 metrů krychlových vody,“ dodal Kůdela. Místo nyní budou prozkoumávat vyšetřovatelé hasičů a policie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme