Dvě neštěstí českých turistů v Alpách. Jeden zemřel při pádu ze stometrové výšky

V rakouských horách zahynul 71letý český turista. Zřítil se při výstupu v pohoří Mieminger na západě Rakouska a při pádu utrpěl smrtelná zranění. V sobotu utrpěl při horském výstupu v Rakousku těžká zranění jiný český turista.

Rakousko (Aktualizováno: 18:57 30. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český turista se zřítil ze stezky v rakouských horách poblíž Bad Ischlu | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Podle policie nebyl 71letý muž řádně bezpečnostně zajištěný, napsala agentura APA.

Čech patřil k osmičlenné skupině, která trávila v Tyrolsku třídenní dovolenou. Původně chtěl se svými společníky jít normální cestou, pak se ale rozmyslel. Údajně špatně manipuloval s bezpečnostním pásem a zřítil se z výšky 80 až 100 metrů. Při pádu utrpěl mnohočetná zranění.

Jiný Čech se zranil už v sobotu

V sobotu utrpěl při horském výstupu v Rakousku těžká zranění jiný český turista. Vážně se zranil při pádu ze stezky do hloubky asi 15 metrů. Pomoc mu zavolali dva kamarádi, s nimiž se na túru vydal, informovala v neděli agentura APA.

Na místo neštěstí byla vyslána skupina horské záchranné služby z Bad Ischlu a záchranářský vrtulník. Zraněný 38letý Čech byl do něj vytažen na laně a dopraven do zemské nemocnice v Salcburku.

Jeho partneři vystoupali v doprovodu horských záchranářů k vrcholové stanici lanovky, která je dopravila do údolí, sdělila policie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme