Český záchranný tým odletěl do Pákistánu

Z letiště Praha-Ruzyně odletěl armádní speciál se záchrannou jednotkou, která bude pomáhat v zemětřesením postiženém Pákistánu. Jednotku tvoří čtrnáctičlenný tým lékařů a zdravotníků a devítičlenná skupina záchranářů z ministerstva vnitra, kteří budou lékařům na místě zajišťovat logistickou podporu logistickou podporu a technickou pomoc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český záchranný tým nastupuje do letounu | Foto: Hasičský záchranný sbor Jmk UO Brno

Jednotka je plně vybavena, veze si s sebou zhruba 12 tun zásob a materiálu včetně polního zdravotnického zařízení s veškerým zázemím a kapacitou 30 lůžek. Čeští záchranáři tak jsou schopni v oblasti působit po dobu 5 dní zcela soběstačně, bez pomoci místních orgánů.

O vyslání speciálu s humanitární pomocí rozhodl krizový štáb na ministerstvu zahraničí. Mluvčí Vít Kolář řekl, že česká vláda tak vychází vstříc potřebám postiženého regionu a vysílá do země pětičlenný tým lékařů z Brna. O jeho logistickou podporu se bude starat skupina pracovníků integrovaného záchranného systému.

Česká vláda chce na humanitární pomoc dát 25 milionů korun - 5 milionů už uvolnila. Liberecká humanitární organizace Hand for Help zase chystá vyslání dětské mobilní ambulance. Na katastrofu reagovaly také české humanitární organizace, které vyhlásily finanční sbírky.

Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme