Českým školám stále hrozí ztráta peněz z evropských fondů

Českému školství stále hrozí ztráta desítek miliard korun z evropských fondů. Potvrdila to Evropská komise. Ministerstvo školství ji na poslední schůzce nedokázalo přesvědčit o tom, že peníze pro české školy a vědce zvládne vyčerpat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

České školy a vědecké ústavy můžou přijít o desítky miliard korun z evropských fondů. Ministerstvo školství na poslední schůzce Evropskou komisi nedokázalo přesvědčit o tom, že peníze zvládne vyčerpat. Brusel Radiožurnálu v oficiálním stanovisku potvrdil, že riziko stále trvá.

Komise upozorňuje na špatnou personální situaci na ministerstvu. Ze sekce, která má čerpání na starosti, totiž po nástupu ministra Josefa Dobeše odešla řada klíčových lidí.

Současný šéf sekce Jaroslav Kuba tvrdí, že situaci zvládne a české školství o peníze nepřijde. Podle informací Radiožurnálu se ale kvůli nesouhlasu s kroky Dobeše a jeho podřízených z úřadu chystá odejít další klíčový manažer.

Brusel teď Radiožurnálu v oficiálním stanovisku potvrdil, že riziko stále trvá. Komise už začátkem října upozornila na personální situaci v sekci, která má čerpání peněz na starosti.

Poté, co ministr Josef Dobeš z jejího čela odvolal Jana Vitulu, odešla také řada dalších pracovníků. Vitulův nástupce Jaroslav Kuba tvrdí, že přísun evropských peněz do českého školství ohrožen není.

„Ta situace je stabilizovaná a myslím si, že máme velmi dobrou spolupráci s Evropskou komisí,“ řekl Kuba.

Pro české univerzity, základní školy nebo vědecké ústavy je v Bruselu připraveno asi 120 miliard korun.

Ondřej Houska, Petra Benešová, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme