Čeští a rumunští policisté rozbili gang, který v Praze údajně obchodoval se ženami

Čeští a rumunští detektivové odhalili sedmičlenný gang Rumunů, kteří údajně nabízeli krajanky k prostituci v pražských nočních podnicích. Většinu získaných peněz muži dívkám sebrali. Od roku 2015 si tak měli vydělat více než 87 tisíc eur, několik tisíc dolarů a více než jeden a půl milionu českých korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prostituce (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Sedm mužů ve věku od třiadvaceti do jednatřiceti let podle policie pochází z rumunské oblasti Dambovit a část z nich jsou bratranci. Policie je podezřívá z toho, že s lidmi mohli obchodovat v rámci celé Evropy.

„Podezřelí měli po dobu nejméně tří let kontaktovat dívky v Rumunsku a slibovat jim zajištění práce v zahraničí. Mnohdy tito muži měli využívat metodu 'lover - boy', kdy účelově navazovali partnerský milostný vztah s krajankami, které se za ně v několika případech i provdaly,“ uvedla na svých stránkách Policie ČR.

Zloději ukradli šperky za 34 milionů korun. Pachatele jsme dopadli, hlásí policie

Číst článek

Muži následně ženy ve věku od osmnácti do sedmadvaceti let z chudých rodin a s nízkým vzděláním údajně nutili k prostituci v pražských nočních podnicích. Získané peníze měly ženy předávat jednak podezřelým osobám a jednak je zasílat do Rumunska. „Každý podezřelý měl pravidelně získávat finanční prostředky minimálně od dvou partnerek. Ty o sobě navzájem věděly, a dokonce měly soupeřit o přízeň svého rumunského partnera,“ uvedla policie.

Muži si podle ní vydělali od roku 2015 víc než 87 tisíc eur, několik tisíc dolarů a víc než jeden a půl milionu korun. Trestní řízení bude po provedení právních úkonů pokračovat v Rumunsku.

Pod krycím názvem LEON policie v Česku provedla tři domovní prohlídky a devět výslechů. Na území Rumunska ve stejný den policie zadržela sedm lidí a zajistila automobily, zbraně a další důkazy.

Eva Mošpanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme