Čeští bezdomovci se utkají o kvalifikaci na mexické MS v pouličním fotbale

Sport, který nechce žádné sportovce! To je heslo celosvětového šampionátu sociálně vyloučených v pouličním fotbale. V říjnu na něj do Mexika pojede také 12 nejlepších českých reprezentantů z řad bezdomovců a narkomanů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvalifikační turnaj na Homeless World Cup 2010 | Foto: Tomáš Adamec

Vybírat se tedy budou dnes v národní kvalifikaci, kde se představí celkem šest fotbalových týmů.

„Hlavním smyslem je to, že už šest let se potkáváme s kluky, kteří přicházejí s různými problémy, žijí na ulici, někteří berou drogy, někteří prostě jen nemají štěstí na rodiče. Po těch šest let, co to děláme, sledujeme, jak se ti kluci mění v bytosti, které se o sebe umějí postarat a které stojí prostě na vlastních nohou,“ popisuje poslání této akce její koordinátor Josef Šedivý.

Celosvětový šampionát sociálně vyloučených v pouliční kopané (Homeless World Cup) se pak uskuteční v říjnu v Mexiku.

Mezi přihlášenými do dnešní kvalifikace jsou třeba mužstva z Naděje Praha nebo sdružení Darmoděj, které pomáhá narkomanům. Nový tým představí i loňský vítěz Sananim.

Každý hráč může totiž na mistrovství světa jenom jednou, přesto podle koordinátora akce Josefa Šedivého zůstávají i nadále v kontaktu s těmi, kteří již na šampionátu v minulých letech byli.

„Včera jsme měli turnaj v Neratovicích a vzal jsem právě kluky, kteří pro homeless sport už hráli. Jeden z nich získal trofej za nejlepšího hráče a celkově jsme skončili druzí. Hrají dál fotbal a my se snažíme s nimi nějak dál pracovat,“ dodává Šedivý.

Alžběta Havlová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme