Čeští manažeři ani v krizi zřejmě nepřijdou o bonusy

Řada českých firem kvůli krizi šetří, ale vánoční odměny se většinou vyplácí. V některých společnostech přesto, že se jim kvůli zpomalení ekonomiky nepodařilo splnit, co si naplánovaly. A finanční krizi na výplatě před Vánoci nepocítila ani většina českých manažerů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

počítač na stole | Foto: Jan Rosenauer

Mimořádné prémie - to je v Česku asi nejčastější dárek, který dávají zaměstnavatelé. A vypadá to, že ekonomická krize na tom letos nic nezměnila. Třeba ve společnosti OKD: zaměstnanci v dole dostávají navíc přes 27 tisíc hrubého a ti, kteří pracují na povrchu, 18 tisíc. Vánoční bonus dostanou také ti, co pracují v nošovické automobilce Hyundai.

Podle serveru iDnes nechtěla snížit odměny ani česká pobočka ING. A to přesto, že na světové úrovni šetří, jak může, a chce propouštět. Možnost snížit odměny ale připustil Agrofert a Unipetrol.

Čeští manažeři mají většinou odměny ve smlouvě v závislosti na výsledcích. A pro některé firmy byl letošek celkově nejlepší za několik posledních let - tvrdí, že odměny tak vyplatit musí. Hodně firem si šetření nechává na příští rok. Třeba manažeři ze skupiny PPF už teď jednají o nižších odměnách.

Marcela Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme