Čeští medici budou pomáhat uprchlíkům v Keni

Medici z Česka dnes odlétají do Keni pomáhat uprchlíkům. Skupina studentů a absolventů lékařských fakult bude v rámci projektu humanitární organizace ADRA léčit v nemocnici a v uprchlickém táboře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Africké děti | Foto: Zuzana Gálová

Malárie a AIDS, u dětí bronchitida a zápaly plic - to jsou asi nejčastější nemoci, se kterými se čeští medici v západní části Keni setkají. Od prosincových prezidentských voleb jsou v zemi navíc nepokoje. V oblasti, kam míří česká pomoc, je přes 2000 uprchlíků.

Tento projekt ADRY začal už před třemi lety. Podařilo se rekonstruovat ambulanci a zřídit tam tři pohotovostní lůžka, opravit porodnici a vybudovat také zubní ambulanci. Studenti tedy nebudou začínat se vším úplně od začátku.

Kromě zdravotní péče se chtějí věnovat také osvětě na školách. Příští rok by chtěla ADRA v Keni vybudovat větší lůžkové oddělení, aby tam mohli být pacienti podle typu svého onemocnění.

Kromě Keni se česká pobočka humanitární organizace ADRA angažuje také třeba v Bangladéši, Bosně a Hercegovině nebo v Kambodži.

Jeli byste vy pomáhat s humanitární misí do některé z krizových částí světa? Hlasujte v naší anketě!

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme