Čeští paralympionici uvízli na Kapverdách. Jejich letoun se srazil s ptákem

Čeští paralympici se vydali na hry do Ria stejnou cestou jako před měsícem olympionici. Ale plány jim poněkud zkomplikovala porucha armádního speciálu, kvůli které stráví při mezipřistání na Kapverdách noc v hotelu. Společně s českými reprezentanty cestuje i reportér Českého rozhlasu Pavel Petr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Část české paralympijského týmu před odletem z Prahy | Foto: Facebook Jiřího Ježka

Pavle, co přesně se s letadlem stalo a budete s ním pokračovat dál?

S tímto letadlem asi ne, ale není to žádná velká tragédie, abych ubezpečil všechny příbuzné doma v České republice. Po srážce s ptákem při přistání došlo k porušení vztlakové klapky, jednoduše části křídla letadla, což není možné opravit přímo na místě. Piloti se tedy rozhodli, že nebudou s letadlem pokračovat a že tedy česká výprava zůstane na Kapverdách minimálně do zítřejšího rána.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve vysílání ČRo o problémech českých paralympioniků při cestě do Ria mluvil reportér Pavel Petr

Noc strávíte na hotelu na Kapverdách, jak náročný bude přesun celé paralympijské výpravy?

Teď celou výpravu čeká 15minutový přesun z letiště na hotel, což by nemělo být nic náročného. Problém je akorát v tom, že je ve výpravě 17 vozíčkářů a také to, že se musel vyložit veškerý materiál. Teď je nejdůležitější naplánovat další průběh cesty – první část výpravy by měla odcestovat do Ria zítra, ta další pozítří.

Jak se s tím vším výprava vyrovnává?

Naprosto v pohodě a s humorem jim vlastním. Nikdo v tom nevidí tragédii ani skutečnost, která by mohla ovlivnit přípravu na paralympiádu. Všichni to berou tak, že se to může stát a že se nikomu nic nestalo.

Letoun českých reprezentantů se srazil s ptákem | Foto: Pavel Petr

Pavel Petr, Jakub Knoll, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme