Čeští policisté minulý týden zadrželi 137 uprchlíků. Většinou cestují v noci

Policie zadržela minulý týden v Česku 137 uprchlíků. Jedná se hlavně o mladé muže. Běženci nejčastěji překračují hranice v autech a dálkových autobusech, nejméně ve vlacích. Nejvíce případů hlásí Jihomoravský kraj.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrští uprchlíci

Syrští uprchlíci | Zdroj: Reuters

„Všechny skupiny běženců zjištěné v uplynulém týdnu cestovaly spolu s převaděčem, kterých naši policisté zajistili a obvinili celkem osm. Šlo o státní příslušníky Palestiny, Ruska, Švédska, Belgie, Libanonu a Spolkové republiky Německo,“ říká mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

„V jednom případě byly v osobním voze převáženy dvě ženy a šest dětí, z nichž tři byly umístěny v kufru vozidla,“ dodává.

Trendem posledních týdnů jsou podle policistů pokusy převádět nelegální migranty v menších skupinách a zejména v noci. O začátku září policie zadržela už 787 běženců.

ČRo, Michaela Široká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme