Čeští poslanci neuspěli u svých rakouských kolegů s pozvánkou do Temelína

Zklidnit česko-rakouské spory o Jadernou elektrárnu Temelín si klade za cíl meziparlamentní komise. Ta je složená z členů zastupitelských sborů obou zemí. V pondělí přijela komise do Temelína, aby si tam prohlédla jadernou elektrárnu a vyslechla odborníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

JE Temelín | Foto: ČEZ

Jak Českému rozhlasu řekl šéf české části komise, místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Kasal z KDU-ČSL, k návštěvě Temelína přesvědčoval i příslušné rakouské poslance. Zatím marně.

"Dokonce jsem se naivně domníval, že bychom mohli tu exkurzi nebo prohlídku mohli vykonat společně. Byl jsem velmi překvapen strohostí odmítnutí Rakušanů. Mohu jen spekulovat proč. Jestli proto, že po prohlídce Temelína by museli říct: Nic špatného jsme tam neviděli. A že by se pak dostali pod politický tlak. Protože v Rakousku to není jenom záležitost technická, ale především politická a emocionální," uvedl Kasal.

Místopředseda dolní parlamentní komory Jan Kasal chce nabídnou návštěvu Jaderné elektrárny Temelín rakouským členům komise znovu. Příležitost k tomu bude mít za dva týdny na společném jednání ve Vídni.

Mirka Nezvalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme