Čeští Rejdaři u soudu kvůli splavnosti Labe neuspěli. Chtějí se ale odvolat

Už v září letošního roku Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl žalobu společnosti Československé plavby labské, která od státu požadovala víc než 1,8 miliardy korun za nesplavnost Labe. Ministerstvo dopravy před dvěma týdny zaznamenalo další úspěch. Stejný soud totiž zamítl podobnou žalobu společnosti Evropská vodní doprava-Sped, která po státu požadovala více než 170 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústí nad Labem - hrad Střelkov

Rejdaři se nyní chtějí odvolat. Radiožurnálu to potvrdil jeden z žalobců Lukáš Hradský a také vysvětlil o co ve sporu jde:

"Podstata sporu je taková, že podle zákonů a mezinárodních smluv měl stát zajistit splavnost Labe na určité parametry. Tyto parametry zde nejsou. Snažíme se docílit toho, aby stát dodržoval zákony, které si stanovil."

Podle mluvčího ministerstva dopravy Karla Hanzelky mají rejdaři na odvolání právo:

"Je to jejich záležitost. Pokud tak učiní, tak ministerstvo dopravy samozřejmě předpokládá, že tato jejich snaha nebude úspěšná a soud vyšší instance potvrdí rozhodnutí, které padlo u soudu nižší instance v minulých týdnech."

Klára Bílá, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme