Čeští řidiči se mohou těšit na dálnici až k oceánu

Dnes se otevírá poslední úsek dálnice A6 mezi bavorským Ambergem a Norimberkem. Naši řidiči tak získají přímé dálniční spojení až ke španělským břehům Atlantického oceánu. U otevření by měla být i německá kancléřka Angela Merkelová a český ministr dopravy Aleš Řebíček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice | Foto: www.rsd.cz

V říjnu 2006 naše strana dokončila dálnici D5 na trase Praha - Rozvadov. Poslední zbývající částí byl tehdy obchvat Plzně. Od té chvíle čeští řidiči čekali na dokončení návazné dálnice A6. Dosud chybělo 19 kilometrů. Zpoždění bylo možná překvapivě na německé straně, protože podle dohod mělo být vše hotovo právě už v roce 2006. Možná právě proto chce německá vláda mnohem víc zapojit soukromé investory do výstavby dálnic.

Tehdy Němci dokončili svojí dálnici vedoucí od Drážďan přes Krušné hory směrem na Prahu a také úsek dálnice A6 od Rozvadova k severojižní dálnici A93 spojující Amberg, Řezno neboli Regensburg a Mnichov. Tím se poprvé v historii propojila východoevropská a západoevropská dálniční síť.

Ti, kteří jezdí přes Rozvadov, si možná všimli, že těsně za hranicemi stojí německá dálniční kaple. Něco takového u nás dosud nebylo, ale už týden to není pravda. První česká dálniční kaple stojí na obchvatu Plzně.

Radek Musílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme