Čeští senioři si mohou objednat 'hodinového ajťáka'. Odborník pomůže s e-mailem i stažením fotek

Takzvaný hodinový ajťák pomůže seniorům s nastavením wifi, založením e-mailu nebo spuštění videochatu, píše o tom sobotní regionální Deník. Službu nabízí lidem starším 60 let spolek Moudrá sovička a přispívají na ni městské části Praha 3, 6 a 10. Čím dál víc seniorů má totiž chytrý telefon nebo tablet.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Takzvaný hodinový ajťák pomůže seniorům s nastavením wifi, založením e-mailu nebo spuštění videochatu | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Když ajťák dorazí ke dveřím, prokáže se z bezpečnostních důvodů předem domluveným heslem. Pak radí, s čím je potřeba – nejčastěji klientům pomáhají s praktickými věcmi, jako je vyhledávání na internetu nebo přetažení snímků z foťáku do počítače.

V 95 procentech případů vyráží hodinoví ajťáci k ženám, které jsou v používání digitálních technologií mnohem aktivnější a chtějí se učit nové věci, píše regionální Deník.

Podle standardního ceníku stojí seniory pomoc odborníka 150 korun, a dalších 150 si účtuje za dopravu. Deník ale připomíná, že obyvatelé Prahy 3, 6 nebo 10 za dopravu neplatí nic, protože radnice jim na službu přispívají. Konzultace je proto vyjde od 50 do 100 korun. Cena se liší podle výše příspěvku daného úřadu.

Adéla Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme