Čeští vojáci cvičí extrémní podmínky při volejbalu

Studenti brněnské Univerzity obrany si dnešní den vybrali k pokusu o český vytrvalostní rekord v plážovém volejbalu. Hrají od dnešního poledne nepřetržitě čtyřiadvacet hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Beach volejbal - ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podle hlavního organizátora Zdenko Kvaky z univerzitního Centra tělesné výchovy a sportu byl dnešek zvolen s předstihem, aniž by se vědělo o tropickém počasí. Akci však odložit nelze, pokus přijela monitorovat pelhřimovská agentura.

„S podobnými akcemi máme zkušenosti, studenti se k vytrvalostním výkonům průběžně připravují,“ vysvětluje Kvaka nápad s uskutečněním pokusu.

Maratonu se účastní dvě družstva složená ze čtyř studentů a čtyř studentek, která se po hodině střídají. Nad dodržováním pravidel plážového volejbalu bdí tři rozhodčí.

Hraje se na plážovém kurtu přímo v areálu univerzity. „Krize podle mne přijde v podvečer, kdy budou mít hráči za sebou hodiny hraní na přímém slunci,“ předpovídá Zdenko Kvaka.

Lucie Christovová, Lucie Maňourová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme