Pro rodiny padlých vojáků se vybralo téměř osm milionů. Pomoci chtějí i chrudimští výsadkáři

Na kontu mimořádné sbírky ve prospěch rodin padlých vojáků v Afghánistánu je už téměř osm milionů korun, oznámil v pátek Jindřich Plescher z tiskového oddělení generálního štábu. Od čtvrtku tak ve sbírce Vojenského fondu solidarity přibylo zhruba 900 000 korun. Pomoci rodinám trojice padlých vojáků se chystají také chrudimští výsadkáři, kteří na začátku září uspořádají tradiční charitativní běh. Vybrané peníze pošlou na konto sbírky,.

Praha (Aktualizováno: 15:11 17. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zesnulí vojáci Martin Marcin (36), Kamil Beneš (28) a Patrik Štěpánek (24), kteří byli in memoriam povýšeni do hodnosti štábních praporčíků. Prezident Miloš Zeman jim také 28. října udělí státní vyznamenání, medaili Za hrdinství, in memoriam. | Zdroj: Armáda ČR

Na konto Vojenského fondu solidarity číslo 44665522/0800 s variabilním symbolem 918 mohou lidé posílat peníze do konce srpna. Využít také mohou dárcovské SMS na číslo 87777. Její znění zadají podle toho, jakou částku se rozhodnou věnovat, tedy buď DMS VFS 30, DMS VFS 60 nebo DMS VFS 90. Zástupci fondu již dříve uvedli, že peníze posílají soukromé osoby, firmy, sportovní kluby i samotní vojáci.

Pohřeb se všemi poctami. V Plzni se lidé rozloučili s padlým vojákem z Afghánistánu Štěpánkem

Číst článek

Sbírkou lidé pomáhají rodinám vojáků Martina Marcina, Kamila Beneše a Patrika Štěpánka, kteří padli 5. srpna v Afghánistánu po útoku sebevražedného atentátníka.

Stovky lidí se v úterý a ve čtvrtek v Chomutově a v Hluboké nad Vltavou rozloučili s Marcinem a Benešem. Pohřeb Štěpánka se konal v pátek hodinu po poledni.

Pomoc rodinám padlých chtějí i vojáci 43. výsadkového praporu z Chrudimi. V sobotu 1. září uspořádají v Klášterních zahradách v Chrudimi charitativní běh, který pořádají každoročně od roku 2014, kdy v Afghánistánu při sebevražedném útoku zemřelo pět českých vojáků. Většina z nich patřila právě k chrudimským výsadkářům.

„Výše startovného placeného na startu je dobrovolná, veškeré vybrané prostředky budou převedeny na mimořádnou sbírku Vojenského fondu solidarity,“ uvedla Mrkvičková. Organizátoři kromě samotného běhu slibují bohatý program pro rodiny s dětmi nebo ukázky výsadkářů včetně seskoku na historických typech padáků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme