Čeští vojáci zranění ve Španělsku při nehodě vrtulníku byli propuštěni z nemocnice

Všech pět českých vojáků zraněných při nehodě vrtulníku ve Španělsku už propustili z nemocnice. Pád armádního stroje budou společně se Španěly řešit i čeští vyšetřovatelé. Vrtulník spadl z výšky deseti metrů při vojenském cvičení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MI-171 | Foto: Petr Bušta | Zdroj: Český rozhlas

„Zranění nejsou nikterak vážná,“ zdůraznil dnes ministr obrany Martin Stropnický (ANO). "V současnosti jsou už všichni vojáci po nemocničním ošetření propuštěni a očekává se jejich návrat možná už dnes, ale pravděpodobnější je spíše zítra zpět do vlasti."

„To vážnější zranění byla tržná rána na spánku. Nicméně, dotyčný byl propuštěn z ošetření, takže jakmile to bude možné, bude přepraven do České republiky,“ doplnil velitel vzdušných sil Armády České republiky Libor Štefánik.

"Situace dopadla velmi dobře, oproti tomu, co by se případně bývalo mohlo také stát," zdůraznil ministr Stropnický. Jak také uvedl, pilot stroje byl velmi zkušený a konkrétní typ vrtulníku patří k těm nejmodernějším na světě.

Vrtulník Mi-171Š spadl z výšky deseti metrů nad zemí při vojenském cvičení. Po pádu se převrátil. Nehoda se stala ve čtvrtek kolem 16.45 během aliančního cvičení asi 15 kilometrů od Zaragozy.

Experti ministerstva budou ve Španělsku vyšetřovat havárii českého vrtulníku

Číst článek

Na místo už odletěl český tým, který se bude podílet na vyšetřování. „Letí tam samozřejmě policejní tým, protože součástí standardního postupu je i policejní šetření,“ uvedl zástupce náčelníka generálního štábu Armády České republiky Jiří Baloun. Podle jeho slov je v týmu i lékař a právník.

Závěry vyšetřování, s nímž dnes na místě začnou čeští vyšetřovatelé, mají být k dispozici do několika týdnů, informoval velitel vzdušných sil Libor Štefánik.

mkp, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme