Čeští zemědělci chtějí zamezit dovozu dioxinů

Dioxinový skandál už v Německu uzavřel víc než 2000 farem a drůbežáren. Čeští zemědělci začínají bít na poplach. Mají strach, že se kontaminované maso může objevit i na pultech našich obchodů. Předseda agrární komory České republiky Jan Veleba dnes v Pardubicích seznámí chovatele i veřejnost s požadavky zemědělců na ochranu výrobců i spotřebitelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Veleba | Foto: Marián Vojtek

„Díváme se na etikety, kupujeme české maso, hlídáme i původ vajec,“ řekl Radiožurnálu jeden z obezřetných spotřebitelů. Ani to ale neznamená jistotu eliminace dioxinového rizika.

„Máme velké obavy z toho, aby špatné maso pod cenou neskončilo u nás a definitivně nezlikvidovalo živočišnou výrobu v České republice,“ přiznává ředitelka pardubické agrární komory Jarmila Vlasáková. Zaráží ji poklid v rámci České republiky, ačkoliv kvanta německého masa končí ve velkém objemu na českých pultech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Drahomíry Bačkorové

Zemědělci chtějí mluvit i o budoucnosti českých producentů vepřového masa.

Řešení dioxinové aféry budou dnes diskutovat i ministři zemědělství jednotlivých německých spolkových zemí. Budou jednat o zajištění větší potravinové bezpečnosti.

Dioxinová aféra vypukla na přelomu roku, jedna firma dodala až tři tisíce tun kontaminovaného krmiva, a v podezření je i další výrobce.

Michal Šenk, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme