,Mířili pistolí na jeho břicho a mou hlavu.‘ Reportéry České televize přepadli a okradli v San Franciscu

Štáb České televize byl při natáčení v San Franciscu přepaden a okraden. Zpravodaj Bohumil Vostal a kameraman Milan Nosek se při přepadení třemi ozbrojenými muži nacházeli v centru města a připravovali reportáž k summitu Asijsko-pacifického hospodářské společenství. Oba novináři jsou v pořádku a s náhradní technikou pokračují v práci. S odkazem na server San Francisco Chronicle o tom na síti X (dříve Twitter) informoval novinář Martin Řezníček.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Mířili pistolí na mého kameramana, na jeho břicho. Jeden mířil na mou hlavu,“ řekl Vostal, který působí jako stálý zahraniční zpravodaj České televize ve Spojených státech, v pondělní serveru San Francisco Chronicle.

Tři ozbrojení pachatelé se s Bohumilem Vostalem a kameramanem Milanem Noskem střetli na Columbus Avenue. Novinářům ukradli vybavení v hodnotě více než 18 tisíc dolarů (přes 400 tisíc korun) a záběry z celodenního dění ve městě.

„Jsem jedním z mnoha lidí, kteří četli knihu Jacka Kerouaca Na cestě, a moc jsem se těšil, až město navštívím,“ dodal po incidentu v San Franciscu Vostal.

Policisté dorazili do minuty poté, co reportér zavolal na tísňovou linku, právě když lupiči ujížděli v tmavém sedanu.

Novináři podle serveru vyjádřili lítost zejména nad ztraceným pořízeným obsahem, momentálně v americkém městě pracují s náhradní technikou. 

premium bootstrap themes

afo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme