Cestou z hospody přenastavili semafory. Všude červená, auta stála. Mužům hrozí až tříletý trest

Dvojice 25letých mužů v červenci neoprávněně zasáhla do elektrického ovladače světelné signalizace a přepnula všechny semafory na červenou. K incidentu došlo na hradecké křižovatce ulic Buzulucká a Pilňáčkova, píše Týdeník Policie.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní kamery a semafory (ilustrační foto). | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Jelikož bylo krátce před dvanáctou večer, provoz byl na silnici minimální. Policisté muže obvinili z podezření z trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Hrozí jim až tři roky vězení.

Než na místo dorazil zaměstnanec technických služeb, který vrátil nastavení semaforů do původního stavu, museli provoz na křižovatce řídit policisté, informuje server Týdeník Policie.

Když na místo přijela policejní hlídky, seděla dvojice mužů na podezdívce plotu, kouřili a pozorovali nechápající řidiče. Muži se k činu nakonec přiznali. Řekli, že se vraceli z hospody domů, když si všimli poškozených dvířek na sloupu jednoho semaforu. To jim nedalo, a tak z legrace jedno tlačítko uvnitř zmáčkli.

Není jisté, kdo dvířka u elektrického ovladače rozbil. Přestupek proti majetku byl proto na konci září odložen.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme