V pondělí se změní takzvaný semafor. Mezi červenými státy zůstane jen Švédsko a Portugalsko

Počet evropských států, kam budou moct Češi cestovat bez omezení, se od pondělí výrazně rozšíří. Radiožurnálu to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD. Test nebo karanténa budou povinné pouze při návratu ze Švédska a nově taky z Portugalska. To platí pro takzvané červené státy s vysokým rizikem. Výrazně se sníží i počet zemí, odkud budou moct turisté bez problémů přijíždět do Česka.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestování (ilustrační foto)

Cestování (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

V Portugalsku se podle Petříčka situace zhoršila. Z těchto dvou zemí tak budou smět cizinci do České republiky dál přijet jen ve výjimečných případech, pokračuje Petříček.

„Naši občané z těchto červených zemí budou moci přicestovat, pokud budou mít test nebo nastoupí dobrovolně domácí karanténu,“ uvedl ministr zahraničí.

V ostatních zemích se naopak v posledních dvou týdnech vyvíjí dobře, a proto se je ministerstvo rozhodlo uvolnit. Sedm států - třeba Itálie, Francie, Španělsko nebo Malta, které původně byly v rámci takzvaného semaforu v oranžové barvě, mají teď zelenou. Cizinci z těchto zemí tak můžou do Česka bez omezení. V takzvaných oranžových státech se středním rizikem zůstane už jenom Belgie a Velká Británie.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme