Cestování do Rakouska bez dokladů může stát 35 eur

Od soboty byly dočasně na rakouských hranicích obnoveny kontroly. Důvodem je obava z aktivistů, kteří by mohli narušit jednání Regionální konference Světového ekonomického fóra ve Vídni, které probíhá dnes a zítra. Kontroly tak náhodně vybrané cestující čekají do čtvrteční půlnoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní hranice | Foto: Tomáš Adamec

„Podle zkušeností z prvních dnů jsou mnozí turisté na hranicích překvapeni. Z kontrol ale nemají strach. Hodně lidí se ptá, jestli je tato kontrola kvůli bakterii EHEC. Je tedy vidět, že toto onemocnění je v povědomí lidí mnohem hlouběji než nějaký kongres politiků a ekonomů,“ říká spolupracovnice Českého rozhlasu v Rakousku Marie Woodhamsová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O mimořádných hraničních kontrolách rakouských policistů mluvila na Radiožurnálu vídeňská spolupracovnice Českého rozhlasu Marie Woodhamsová

Někteří lidé se podle Woodhamsové také domnívají, že je to kontrola kvůli dálničním známkám.

Kontroly nejsou na všech hraničních přechodech a probíhají namátkově. Policisté se zaměřují především na mladé lidi.

Kdo je přistižen, že nemá cestovní doklad, musí zaplatit pokutu 35 eur. Ale může cestovat dál.

„Když ale lidé reagují normálně, nebouří se, policisty neprovokují, může se stát, hlavně v případech rodin, že ani pokutu nezaplatí. Potom doporučuji za ušetřených 35 eur zajít si na výbornou kávu a nějaký dortík," dodává Woodhamsová.

Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme