Cestovka zajistí vozíčkářům bezbariérové výlety i vstřícný personál hotelů

Veřejnosti se představila první česká cestovní agentura zaměřená na lidi s handicapem. Jmenuje se Bezbatour a vznikla na základě vlastní nepovedené dovolené jejího ředitele. První zájezdy chce agentura začít prodávat už v září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vozíčkáři - odkaz na bezbariérový vstup - ilustrační foto | Foto: Vladan Dokoupil

„Jel jsem do Beskyd a tam jsem najednou zjistil, že se tam vlastně s vozíkem vůbec nemůžu pohybovat, i když jsem si na stránkách našel, že je hotel bezbariérový, že jsou tam nějaké výlety, kam se můžu podívat s vozíkem po horách,“ popisuje ředitel Bezbatour Michal Prager.

Agentura bude hledat vhodnou dovolenou pro vozíčkáře, ale i pro nevidomé a neslyšící. V tuto chvíli začíná Bezbatour mapovat vhodné lokality v Čechách.

„Chceme opravdu dát koncovému zákazníkovi takovou informaci, aby věděl předem, do čeho jde, co ho čeká v tom hotelu, co se týče ubytování. Aby věděl ale teda i v tom regionu, kam se dostane, co tam bude dělat,“ vysvětluje Prager.

Po odpovídajícím ubytování pro návštěvníky Prahy bude pátrat jeho kolegyně Karolína Špačková. Všímat si bude ale nejen výtahů a prostoru v pokojích.

„Budeme se soustředit i na komunikaci personálu, to znamená jsme schopni poskytnout jim školení nebo konzultace na téma jaké potřeby mohou mít zákazníci s různým zdravotním postižením, ať už fyzickým nebo nevidomí zákazníci nebo osoby se sluchovým postižením. Všichni mají trošičku svá specifika a potřebují něco jiného,“ říká.

Ceny zájezdů budou různorodé. „Chceme mít i levnější ubytování, ale budeme spolupracovat i s těmi, které nabízejí dražší ubytování, protože i někteří vozíčkáři nebo i někteří lidi s postižením můžou mít dost peněz a chtít si užít nějakou luxusní dovolenou. Neznamená to, že když někdo má nějaké postižení, že je i ekonomicky slabý,“ dodává Prager.

Bezbatour získala do začátku peníze z evropského sociálního fondu. Pokud se jí povede dobře rozjet, chtěla by tato cestovní agentura v budoucnu nabízet i zahraniční zájezdy a služby handicapovaným turistům ze zahraničí.

Eva Rajlichová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme