Cestovní kancelář Macdino Travel zkrachovala

Cestovní kancelář Macdino Travel ohlásila úpadek. Svým klientům na webových stránkách oznamuje, že se dostala do finančních potíží z velké části kvůli nedávným požárům v Řecku. Nejbližší odlety do Řecka firma plánovala na 6. září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Macdino Travel | Foto: Macdino Travel

"S politováním oznamujeme, že naše cestovní kancelář kvůli finančním problémům, způsobeným z velké části požáry v Řecku, vyhlašuje ke dni 3. 9. 2007 úpadek," uvádí se na serveru firmy.

Zatím se nepodařilo zjistit, jestli má cestovní kancelář v zahraničí nějaké klienty, telefon v jejím sídle nikdo nezvedá. Podle databáze Prodata je majitelem cestovní kanceláře Konstantinos Gkouliamanis.

Lidé, kteří si koupili u cestovní kanceláře Macdino Travel zájezd, by se měli se svými požadavky obrátit na pojišťovnu Generali, u které byla společnost pojištěna pro případ úpadku.

Generali na internetových stránkách upozorňuje, že pokud cestovní kancelář neposkytla kvůli úpadku předem uhrazené služby, musí její klienti vznést písemný nárok na pojistné plnění nejpozději do šesti měsíců od vzniku škodné události. O pojistné plnění lze požádat vyplněním škodního protokolu.

Současně s oznámením úpadku Macdino Travel nabízí Generali na své stránce zajištění zájezdu v podobném rozsahu, termínu a ceně, kterou klienti uhradili cestovní kanceláři Macdino Travel, u Cestovní kanceláře Fischer. V této ceně bude zájezd hrazen z pojistného plnění Generali, píše pojišťovna.

Společnost Macdino Travel je třetí cestovní kanceláří, která během léta vyhlásila úpadek. Koncem července zkrachovala firma I´m travelling a pár dní poté společnost Detour. Obě patřily stejnému majiteli.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme